فایرفاکس ۳٫۷ با مدیر جدید افزونه‌ها از راه می‌رسد

بنیاد غیرانتفاعی موزیلا در حال کار بر روی سیستم جدید مدیریت افزونه‌ها در مرورگر متن باز فایرفاکس خود است.

این سیستم مدیریت جدید که قرار است با فایر فاکس ۳٫۷ عرضه شود به جای اینکه برای هر افزونه پنجره کوچک و جداگانه‌ای بازکند، تمامی افزونه‌ها را در یک پنجره واحد باز کرده و مدیریت می‌کند و شما به جای رفتن به منوی ابزار یا همان Tools برای مدیریت افزونه می توانید با تایپ عبارت “about:addons” در آدرس بار به راحتی به این منو دسترسی داشته باشید.

به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی “تک اسپوت”، شما همچنین می توانید شورتکات یا همان میان بر جدیدی با این عنوان ساخته و در BookMark قرار دهید تا تنها با یک کلیک به این گزینه دسترسی پیدا کنید.

این مدیریت جدید دارای دو پنل است که یکی از پنل‌ها به مدیریت افزونه، قالب‌ها و پلاگین، اکستنشن‌ها و سایر موارد پرداخته و پنل دوم نیز به عنوان یک مرورگر عمل کرده که شما می توانید با آن به راحتی به جستجوی افزونه مورد نظر خود در دنیای وب بپردازید.

البته این سیستم مدیریت افزونه قطعی نبوده و شاید در نسخه نهایی تغییرات بسیاری در آن صورت گیرد اما شما می توانید نسخه آزمایشی آن را از اینجا بارگذاری و نصب کنید.

گفتنی است با توجه به اینکه فایرفاکس در قابلیت مدیریت افزونه ها از کدهای جاوا اسکریپت استفاده می‌کند، شما برای استفاده از آن باید گزینه اجرای جاوا اسکریپت را همیشه فعال نگاه دارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *