تهیه ی نسخه ی پشتیبان از وبلاگ های بلاگر

تهیه ی نسخه ی پشتیبان از وبلاگ های بلاگر

تهیه نسخه پشتیبان یا بک آپ گرفتن از وبلاگ یک کار بسیار ضروری است چون اگر یک روزی خدایی نکرده وبلاگ شما پاک شد یا از بین رفت آن وقت بازیابی تمام مطالب و قالب وبلاگ غیر ممکن است.در ضمن شما می توانید با نسخه پشتیبان وبلاگ خودتان را به سرویس دهنده یا وبلاگ دیگری منتقل بکنید.


حال برای این که از وبلاگ خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید مطلب زیر را بخوانید.این راهنما برای وبلاگ هایی است که در بلاگر درست شده اند (مثل وبلاگ خود من) صدق می کند.
دو نوع نسخه پشتیبان در بلاگ وجود دارد:
1-نسخه ی پشتیبان از مطالب و نظرات وبلاگ .
2-نسخه پشتیبان از  قالب وبلاگ.

نسخه پشتیبان از مطالب ونظرات وبلاگ

تهیه سخه پشتیبان از مطالب و نظرات وبلاگ – تارنورد

برای تهیه ی نسخه ی پشتیبان از مطالب وبلاگتان به قسمت تنظیمات بروید.سپس در قسمت ابزار وبلاگ  بر روی گزینه ی ارسال وبلاگ کیلک نمایید.سپس بر روی “دانلود کردن وبلاگ” کلیک کنید .حالا فایلی که دانلود شد را در کامپیوترتان ذخیره کنید.
توجه داشته باشید که این یک نسخه ی پشتیبان از مطالب وبلاگتان خواهد بود نه قالب و … .
» حال شما می توانید هر وقت که می خواستید وبلاگ خود را بازگردانید. برای این کار در قسمت تنظیمات > ابزار وبلاگ  بر روی  وارد کردن وبلاگ کلیک کنید.سپس فایلی را که قبلا به عنوان نسخه پشتیبان دانلود کرده بودید را انتخاب کنید.و بر روی وارد کردن وبلاگ کلیک نمایید.

نسخه پشتیبان از قالب (الگو) وبلاگ 

تهیه نسخه پشتیبان از الگوی وبلاگ – تارنورد

برای تهیه ی نسخه ی پشتیبان از قالب وبلاگ به  طرح > ویرایش html بروید و بر روی بارگیری الگوی کامل کلیک کنید.فایل را ذخیره نمایید و در جای مناسبی قرار دهید.
توجه داشته باشید که این نسخه ی پشتیبان فقط از الگو (قالب ) وبلاگ شماست.
» برای بازگردانی قالب قبلی وبلاگ در همان قسمت فایل حاوی قالب را انتخاب کنید و بر روی بارگذاری کلیک نمایید. حالا قالب وبلاگ شما به الگویی که قبلا دانلود کرده بودید باز گردانده خواهد شد.

» هر هفته یا هر ماه از وبلاگ خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید و تمام آن ها را در فایلی درون کامپیوترتان ذخیره نمایید.
» با دانلود نسخه ی پشتیبان جدید نسخه های قبلی آن را پاک نکنید.

منبع : تارنورد

©

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *