کمی درباره ی این کلمه ، وبلاگ

کمی درباره ی وبلاگ

خیلی ها فکر می کنند وبلاگ یعنی همون وبسایت اما از نوع رایگان یا این که دامنه اش با نام یکی از سرویس دهنده های وبلاگ ختم بشود.این ایده کاملا اشتباه هست. تفاوت وبلاگ با وبسایت در مسائل فنی نیست بلکه این ماهیت وبلاگ هست که آن را از وبسایت جدا می کند….

گاه ممکن است یک وبلاگ در دامنه ی شخصی قرار بگیرد یا حتی دارنده ی آن برای راه اندازی آن پولی را پرداخته باشد و اصلا وبلاگش در یک سرویس دهنده ی رایگان درست نشده باشد.و حتی بر عکس ممکن است یک وبسایت در یک سرویس دهنده ی وبلاگ رایگان راه اندازی شود ! مهم ماهیت این دو است که صد درجه با هم متفاوت است.

اکثر اوقات مسئله ای که بین وبلاگ ها و وبسایت ها تفاوت ایجاد می کند حالت شخصی آن ها هست.یک وبلاگ ممکن است از مطالبی کاملا شخصی تشکیل شده باشد در حالی که یک وبسایت هیچ گاه این چنین نیست.

یک وبلاگ نویس می تواند در وبلاگش درباره ی هر موضوعی مطلب بنویسد و هیچ محدودیتی در موضوعاتش ندارد در حالی که یک وبسایت معمولا در مورد موضوعی خاص مطلب می نویسد. مطالب یک وبلاگ اصولا از جدیدتر به قدیمی تر دسته بندی می شوند ، درست مانند یک دفترچه ی خاطرات اما در وبسایت های واقعی عموما مدل دسته بندی ها این چنین نیست.

اکثر کسانی که به تازگی برای خودشان یک وبلاگ درست کردند یا تازه به دنیای وبلاگ نویسی پا گذاشتند مانند “خیلی ها” یی که در بالا گفتم فکر می کنند. حتی خود من هم اوایل مانند خیلی ها فکر می کردم.

اما امروز بر داشت من از وبلاگ و وبسایت و ماهیتشان مطالبی هستند که در بالا نوشتم.ممکن است من هم درباره ی این موضوع  اشتباه بکنم و حالا این بار شما هستید که می توانید به من کمک کنید تا برداشتم را عوض کنم ، با کمک شما.

تصویر از اینجا 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *