با کامپیوتر حرف بزنید !

حرف زدن با کامپیوتر هاحتما تا به حال به این فکر کرده اید که یک روز ، کامپیوتر ها با ما مثل یک انسان حرف می زنند.این رویا هم اکنون تا حدودی به واقعیت پیوسته است.سایت ربات با هوش (Clever But) می تواند با شما حرف بزند و تا حدودی هم این حرف ها طبیعی به نظر می رسند.

 

این سایت با حرف زدن با مردم مختلف این کار را یاد می گیرد.هم اکنون این ربات 42 درصد انسان شده است یعنی تا 42 درصد شبیه انسان ها حرف می زند.برای مکالمه با این ربات باید به زبان انگلیسی برایش پیام بفرستید.به طور مثال مکالمه ی من با این ربات را در ادامه می بینید:

 

 

User: Hi.

Cleverbot: HI!

User: How are you?

Cleverbot: Great and you?

User: Great too.

Cleverbot: Amazing, even.

User: What time is it there?

Cleverbot: 11 pm.

User: Are you a human?

Cleverbot: Yes.

User: Are you sure?

Cleverbot: Sure.

 

ربات هوشمند
ربات هوشمند

 

این ربات با ذخیره کردن مکالمه ها در پایگاه داده ی خود و با استفاده از الگوریتم های مختلف گفته های ما را تجزیه و تحلیل می کند و سپس یک جواب مناسب می دهد.

ربات جوآن (Joan) و اوی (Evie) نیز مانند ربات قبلی کار می کنند با این تفاوت که این دو ربات صورت نیز دارند یعنی مثل یک انسان حرف می زنند.خودتان امتحان کنید.در ضمن اوی احساسات هم دارد یعنی گاهی اوقات می خندد یا اخم می کند.

 

اوی
اوی

 

جوآن
جوآن

سایت Clever bot :

http://cleverbot.com/

سایت اوی :

http://www.existor.com/

سایت جوآن :

http://www.icogno.com/joan.html

6 دیدگاه برای «با کامپیوتر حرف بزنید !»

  1. نرم افزار mega voice command نرم افزار خوبیه برای این کار باهاش میتونی صحبت کنی و بعضی کارا رو داخل ویندوز فقط با حرف زدن انجام بدی… خود ویندوز هم دو قسمت برای این کار داره اولیش speech recognition هست که با سرچ کردن تو ویندوز میتونین پیداش کنین و اموزشهاش رو هم طی کنین تا بتونین به کامپیوتر با حرف زدن دستور بدین ، دومیش text to speech هست که برای خوندن متن های انگلیسی کاربرد داره. در کل اگر AI assistant یا Artificial intelligent رو سرچ کنین میتونین پیشرفت های پروژه هوش مصنوعی رو ببینین 😐 .

   پشتیبانی زبان فارسی هم خیلی ضعیفه و هنوز تو مراحل اولیه هست*

   mega voice command :
   http://mega-voice-command.com/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *