آمار لحظه به لحظه جهان به شکل زنده

آمار لحظه به لحظه جهاناینکه آدم بداند در دنیا چه اتفاقاتی در حال افتادن است و یا جمعیت جهان در همین لحظه چقدر است می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.سایت وُردُ او مِتِر (worldometers.info) به شکل زنده همین کار را می کند.در این سایت می توان اطلاعاتی مثل جمعیت کنونی جهان ، متولدین امسال، متولدین امروز، کاربران اینترنت در جهان ، مطالب افزوده شده به وبلاگ ها برای امروز، مرگ و میر ناشی از گرسنگی امروز، سیگار های مصرف شده امروز و … را به طور  یک جا مشاهده کرد آن هم در حالی که اعداد و رقم ها به شکل زنده در حال تغییر کردن هستند.

مثلا از وقتی که من این مطلب را شروع به نوشتن کردم تا وقتی که آن را منتشر کردم دمای متوسط کره ی زمین حدود 0.000000976 درجه ساتی گراد افزایش پیدا کرد! شاید دانستن این اطلاعات انسان ها را وادار کند تا بیشتر به اطرافشان اهمیت بدهند.

شاید فکر کنید این اطلاعات از کجا آمده اند.در جواب باید بگویم این اطلاعات بر پایه ی آمار و ارقام سازمان ملل ، سازمان غذا ، سازمان بهداشت جهانی و سازمان های معتبر دیگر است.(البته بر طبق گفته ی سایت)

در ضمن  انجمن کتابخانه های آمریکا (ALA) این سایت را به عنوان 25 سایت برتر در ضمینه مرجع رایگان آنلاین انتخاب کرده است.

تکه هایی از این سایت را در تصویر زیر می توانید ببینید:

 

نمای سایت ورد او متر

 

اگر دوست دارید تا دیگران را نیز از اطرافشان مطلع کنید می توانید بنر این سایت را در وبلاگ یا وبسیاتتان قرار دهید و یا آن را به دیگران معرفی کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *