روز وبلاگستان فارسی مبارک!

روز وبلاگستان فارسی مبارک!درست 10 سال پیش یعنی 16 شهریور سال 1380 شخصی به نام سلمان جریری در وبلاگ خود این چنین می نویسد:

(وب نوشت) اصلا یعنی چی؟

وب نوشت بر وزن دست نوشت یک اصطلاح من در آوردی است! خیلی جدی نگیرید! اما weblog به وب سایت یا homepage ای میگن که شامل نوشته های شخصی یک نفر راجع به چیزها و نکات جالبی که میبینه یا بهشون فکر میکنه هست. weblog ها معمولا هر روز update می شوند. میتونید مجموعه ای از weblog کلی آدم رو در این قسمت از سایت google ببینید.
وب نوشت من شامل چه چیزهایی میشه؟
 … از نکات جالبی که در طول روز از اینور و اونور می خونم و می شنوم … تا چیزهای جالبی که روی وب پیدا می کنم … تا فکرها و نکاتی که به ذهنم می‌آد … همه چی! …
و این واقعه مبدا پیدایش وبلاگستان فارسی می شود.
چند سالی است که وبلاگ نویسان فارسی زبان در این روز مطالبی را درباره این روز می نویسند تا همبستگی و اتحاد خود را نشان دهند. من هم برای پاسداشت این روز لوگوی جدیدی برای تارنورد طراحی کردم که برای چند روزی به جای لوگوی اصلی تارنورد قرار خواهد گرفت.
روز وبلاگستان فارسی مبارک!
لوگوی تارنورد به مناسبت روز وبلاگستان فارسی

 

چند نکته درباره وبلاگ و وبلاگ نویسان:
– وبلاگ ها در فضای اینترت ایران بزرگترین تولید کنندگان محتوا هستند.
– پس از بورما ایران بدترین جا برای وبلاگ نویسی در دنیا است.(منبع)
– ایران نسبت به جمعیت اش یکی از کشور هایی در دنیاست که بیشترین وبلاگ ها را دارا می باشد و در خاورمیانه در این امر پیشرو است.
– وبلاگ نویسی در ایران عموما بدون سود مالی و یا سود آن در حد تامین هزینه ی منابع این کار و اندک است.
-وبلاگ نویسی در چند سال اخیر در ایران از رونق افتاده است.
روز وبلاگستان فارسیطراحی آرش اصغری
اگر دوست دارید می توانید با اشتراک سایت رسمی روز وبلاگستان فارسی و یا لایک کردن این صفحه در فیس بوک به گسترش فرهنگ این روز کمک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *