تقویم هایتان را کوک کنید! وقایع مهم دنیای آی تی به زودی…

تقویمهر سال وقتی که به پایان سال میلادی نزدیک می شویم شرکت های آی تی به تکاپو می افتند و شروع به تعیین تاریخ هایی برای معرفی محصولات جدید خودشان می‌ کنند. امسال هم از این قاعده مستثنی نیست و در روز ها و هفته های آینده قرار است اتفاقات مهمی در همین زمینه به وقوع بپیوندد که ممکن است نقطه‌ی عطفی در تاریخ دنیای آی تی باشند.

در ادامه به معرفی برخی از این وقایع می پردازیم:

 

مراسم Nokia World و کنفرانس مشترک ماکروسافت و نوکیا

تاریخ رسمی: 15 شهریور

در این همایش ها که هم زمان در فنلاند و نیویورک برگزار خواهند شد به احتمال زیاد شاهد معرفی محصولات جدید نوکیا به ویژه گوشی جدید نوکیا که به ویندوز فون 8 مجهز است خواهیم بود. نوکیا در به دنبال این است تا با معرفی گوشی های ویندوز فونی رقابت تازه ای را با گوشی های اندرویدی و اپل شروع کند.

 

کنفرانس نوکیا 2012

 

مراسم معرفی iphone 5 و محصولات دیگر شرکت اپل

تاریخ غیر رسمی: 22 شهریور

از آن جایی که اپل موضوع و تاریخ کنفرانس هایش را تا نزدیکی برگزاری آن ها اعلام نمی کند معلوم نیست دقیقا کی این کنفرانس برگزار خواهد شد اما بر اساس شایعاتی (که بعید نیست خود اپل آن ها را به راه انداخته باشد!) به احتمال زیاد تاریخ برگزاری این مراسم 22 شهریور خواهد بود. به هر حال چه این تاریخ درست و یا غلط باشد این مراسم خارج از شهرویر ماه و یا اوایل مهر ماه نخواهد بود.

بر اساس گزارشاتی به غیر از آیفون 5 ممکن است اپل  آیپاد نانو و آی پد مینی جدید را نیز معرفی کند.

آیفون 5
نیزآیا این شکل آیفون بعدی خواهد بود؟

 

عرضه رسمی ویندوز 8 و تبلت Surface

تاریخ رسمی: 5 آبان

تاکنون شاهد عرضه‌ی نسخه های آزمایشی ویندوز 8 بوده ایم. اما برای عرضه‌ی نسخه‌ی اصلی آن باید تا 5 آبان صبر کنیم. (البته کرک های آن کمی طول می کشد تا دردسترس قرار بگیرند!) از امکانات جدید این ویندوز می توان به پشتیبانی از پردازنده های ARM و سخت افزار های ضعیف تر ، رابط کاربری مترو و… اشاره کرد.(برای اطلاعات بیشتر این مطلب را بخوانید.)

در ضمن در همین روز قرار است اولین تبلت ماکروسافت با نام سرفیس نیز عرضه شود. (برای اطلاعات بیشتر درباره ی این تبلت اینجا را بخوانید.)

ویندوز 8

 البته برای بررسی بیشتر این محصولات باید تا زمان معرفی رسمی آن ها صبر کنیم. منتظر خبر های آینده باشید…

 

1 دیدگاه برای «تقویم هایتان را کوک کنید! وقایع مهم دنیای آی تی به زودی…»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *