پادکست‌هایی برای یادگیری زبان انگلیسی

podcast_logoاگر در حال یادگیری انگلیسی هستید و کلی وقت مرده دارید ، بهترین راه حل برای شما استفاده از پادکست های آموزشی است (پادکست چیست؟). به راحتی می توان با دنبال کردن یک پادکست و گوش دادن آن در اتوبوس،مترو و … زبانتان را تقویت کنید. در ادامه به بررسی چند تا از بهترین پادکست ها می پردازیم:

مجموعه پادکست‌های کنسولگری بریتانیا

این سایت ۳ مجموعه پادکست دارد که هر سه برای افراد مبتدی هست. طول هر پادکست به طور میانگین 25 دقیقه هست و هر پادکست از چند قسمت مثل پرسش و پاسخ ، جوک ، آموزش گرامر و … تشکیل شده. متن تمام پادکست ها هم در سایت موجود است تا اگر قسمتی از پادکست را نفهمیدید به آن نگاهی بیاندازید.

مجموعه پادکست های بی بی سی

BBC مخصوص کسانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند به طور مرتب پادکست هایی با موضوعات متنوع تولید می‌کند. طول پادکست ها به طور میانگین 4 دقیقه هست. نقطه ی ضعف پادکست های بی بی سی نداشتن متن انگلیسی است.

بی بی سی

ESLpod

شما می توانید در این سایت پادکست هایی با موضوعات متنوع از بازرگانی تا موسیقی و روابط اجتماعی پیدا کنید. هر پادکست چند خط راهنما هم دارد و برای دیدن راهنمای کامل هر پادکست باید هزینه پرداخت کنید. esl podwww.podcastsinenglish.com

پادکست های این سایت در چند سطح وموضوع دسته بندی شده اند. به طور مثال اگر بازرگان هستید ، می توانید مجموعه‌ی Go to business English را گوش دهید. همه‌ی پادکست ها متن ، مجموعه سوال و راهنمای کلمات جدید دارند که به شکل رایگان می توانید از آن ها استفاده کنید.

 

www.listen-to-english.com

سایت شامل پادکست های متنوعی ، در موضوعات مختلف می باشد. متن همه‌ی پادکست ها را می توانید در سایت مشاهده کنید. در ضمن هر پادکست یک مجموعه پرسش هم دارد.

 و بیشتر:

پادکست های انگلیسی به همین جا ختم نمی شوند و سایت های بسیاری در این زمینه وجود دارند. شخصا  پادکست های کنسولگری برتانیا را ترجیج میدهم. شما هم باید ببینید با کدام پادکست بیشتر راحت هستید.

تعدادی سایت دیگر:

http://teacherluke.podomatic.com/

http://www.hau.gr/?i=learning.en.podcasts-in-english

http://www.digintoenglish.com/

پ.ن:اگر در این زمینه پادکستی را می شناسید یا تجربه‌ای دارید آن را در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

3 دیدگاه برای «پادکست‌هایی برای یادگیری زبان انگلیسی»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *