متاسفانه سونی به زودی خط تولید لپ‌تاپ‌های vaio را خواهد فروخت

یکی از خبر‌های بد امروز ،خبر فروش بخش لپ‌تاپ سازی سونی به شرکتی ژاپنی به نام JIP بود. سونی این تصمیم رو به این خاطر گرفته که لپ‌تاپ‌های VAIO ضرر مالی برای این شرکت دارند و با اینکار تصمیم داره تمرکزش رو بر روی تبلت‌ ، گوشی و تلویزیون معطوف کنه.

نکته‌ی مثبت این خبر اینه که احتمالا در آینده ابزار‌های سونی نوآورانه‌تر میشن اما من فکر می‌کنم این خبر برای ما بیشتر جنبه‌ی منفی داره تا مثبت.

چرا؟ به خاطر اینکه همیشه لپ‌تاپ‌های سونی عالی بودن. هم از نظر طراحی و هم از نظر کیفیت ساخت. تقریبا میشه گفت از نظر کیفیت تنها اپل رو میشه رقیب سونی در نظر گرفت. اما با رفتن سونی از بازار (اگر برند جدیدی جای آن رو نگیره) ما از لپ‌تاپ‌های با کیفیت محروم میشیم مگر اینکه قصد استفاده از مکینتاش رو داشته باشیم که حداقل داخل ایران راه‌حل معقولی نیست.

البته تا ماه July سونی به تولید لپ‌تاپهاش ادامه میده. بعد از آن باید امیدوار باشیم یک برند با کیفیت بتونه جای خالی سونی رو پر کنه.

یک پیشنهاد: اگر لپ‌تاپ سونی دارین ، حتما اون رو نگه دارین ، در آینده میتونین به دوستاتون بگین: “یادش بخیر! یک زمانی سونی لپ‌تاپ تولید می‌کرد. اینو من از اون زمان‌ها دارمش. (: ”

منبع خبر

3 دیدگاه برای «متاسفانه سونی به زودی خط تولید لپ‌تاپ‌های vaio را خواهد فروخت»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *